KSZO 1929 Ostrowiec – Orlicz Suchedniów 2:1

KSZO 1929 Ostrowiec – Orlicz Suchedniów 2:1 (2:0)

Michał Kosowski 16, 25 - Sebastian Hajduk 56.

autor: Rafal Sobon

KSZO 1929: Jabłoński - Cholewiński (90 Zając), Gruszka, Lasocki, Cieślik (78 Czaja), Kijanka, Kotwa, Dryka, Czerwiński (46 Dziadowicz), Dynarek (83 Skwarliński), Kosowski.
Orlicz: Shram - Bator, Łozniak, Kubiec, Banaczkowski, Korkiszko (74 Suska), Hajduk, Barucha, Zegadło, Kania, Wilk.

W 16 minucie Michał Kosowski zdecydował się na uderzenie z około 22 metrów i choć bramkarz Orlicza wyciągnął się jak struna, nie zapobiegł utracie gola. Po strzeleniu bramki gospodarze nie zwalniali tempa, a zwieńczeniem optycznej przewagi było kolejne trafienie w 25 minucie, kiedy to podanie od Kamila Cholewińskiego ponownie na bramkę zamienił Michał Kosowski i strzałem z dystansu podwyższył wynik na 2:0. Druga połowa w wykonaniu gospodarzy w niczym nie przypominała udanej pierwszej. Skrzętnie wykorzystali to gracze Orlicza, jednak stać ich było jedynie na strzelenie gola kontaktowego, co uczynił w 56 minucie Sebastian Hajduk, choć w 60 minucie bliski doprowadzenia do remisu był Michał Kubiec. Mimo nienajlepszej gry w tej części meczu, także gospodarze mieli dogodne sytuacje do podwyższenia, ale w 67 minucie najpierw strzał Kosowskiego odbił się od słupka, a dobitkę Rafała Lasockiego wybronił Aleksij Shram, a strzał szczupakiem Konrada Skwarlińskiego z 85 minuty trafił w poprzeczkę. - Chcieliśmy to zwycięstwo zadedykować Patrykowi Sarnie, życząc mu bardzo szybkiego powrotu do zdrowia i naszej drużyny - podkreślił po spotkaniu Rafał Lasocki, trener KSZO 1929.

zrodlo: echodnia.eu