Siatkówka

ORLICZ SUCHEDNIÓW PIŁKA SIATKOWA

Data powstania naszej sekcji przy klubie piłkarskim „Orlicz Suchedniów” to 2008rok.  Prezes klubu MKS ORLICZ Maciej Glijer wyszedł z propozycja założenia takiej sekcji w naszym mieście, zainteresowanie tą grą było dosyć duże jak i również druga odmianą tej dyscypliny siatkówką plażową. Dzięki porozumieniu z dyrektorem zespołu szkół ponadgimnazjalnych Grzegorzem Michnowskim udostępniono nam hale gdzie możemy się spotykać na treningach i kształcić nasze umiejętności w danej dyscyplinie.

Nasza drużyna została zgłoszona do rozgrywek w IV lidze województwa świętokrzyskiego na sezon 2008/2009. Ligę zakończyliśmy na drugiej pozycji, co dało nam szanse grania w barażu o awans do III ligi wojewódzkiej. Dwumecz został rozegrany z drużyną Lerko Kielce, który wygraliśmy 2-3 na wyjeździe i 3-0 na naszej hali.

Sezon 2008/2009 skład drużyny: dolny rząd od lewej strony - Michał Fiutowski, Mateusz Bodak, Kamil Dróżdż, Marek Działowski, górny rząd - Maks Marszałek, Przemysław Kula, Krzysztof Osiński, Krystian Śliwa, Paweł Wikło na zdęciu brak Jakuba Garbali, Marcina Polaka i Janusza Belickiego.

Sezon 2009/2010 III liga wojewódzka
Naszą ekipe zasilili trzech nowych graczy rozgrywajacy Rafał Kowalski (Skarzysko- Kamienna) Sebastian Prygoda środkowy (Skarzysko-Kamienna) i Marcin Koperek (Suchedniów). Lige zakończyliśmy na VIII pozycji. Braliśmy również udział w amatorskiej lidze organizowanej przez MCSiR Skarżysko-Kamienna gdzie udało nam się wywalczyć I miejsce.

ORLICZ MISTRZEM W SKARŻYSKU!!!
Skład: Działowski, Przygoda, Bodak, Wikło, Garbala M, Belicki, Kula,
          (LIBERO) Dróżdż, Osiński, Garbala K, Śliwa, Kowalski, Marszalek.
Do rundy play off awansowały cztery najlepsze zespoły rundy zasadniczej: Team Bór, Absolwenci, Domino Jastrząb i Orlicz Suchedniów. Najlepszą drużyną ALPS okazała się ekipa Orlicza Suchedniów, która pokonała po zaciętym spotkaniu  Absolwentów 3: 2, w meczu o trzecie miejsce zmierzyły się Team Bór i Domino Jastrząb, lepsi okazali się siatkarze  Team Bór, którzy wygrali 3:0. Zanim rozegrano decydujące spotkania rozegrano  mecze play off, w których spotkały się  Team Bór z Absolwentami i Domino Jastrząb z Orliczem Suchedniów, w pierwszym meczu zwyciężyła ekipa Absolwentów 2: 1, w takim samym stosunku, Orlicz Sucheniów pokonał Domino Jastrząb.I tak poznaliśmy pary finałowe, przegrani zagrali o III miejsce, a zwycięscy spotkali się w wielkim finale. W meczu o III miejsce Domino Jastrząb przegrał  z Team Bór 3:0 i to ekipa z Boru świętowała 3 miejsce w lidze.W finale Orlicz Suchedniów po emocjonującym spotkaniu pokonał Absolwentów 3:2 i został mistrzem II edycji Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Runda play off:
Team Bór - Absolwenci 1:2 ( 25:19,22:25,13:15 )
Domino Jastrząb - Orlicz Suchedniów 1:2 ( 23:25,25:16,12:15 )
Mecz o III miejsce:
Team Bór - Domino Jastrząb 3:0 (25:21,25:12,25:19 )
Finał:
Orlicz Suchedniów - Absolwenci 3:2 ( 25:21,18:25,21:25,25:23,15:12 )
Nagrodzono również najlepszych zawodników :
Najlepszym rozgrywającym ligi został
Grzegorz Jaszewski ( Team Bór), najlepiej atakującym został Jacek Rejczak ( Absolwenci), najwszechstronniejszym zawodnikiem ligi wybrany został Marek Działowski ( Orlicz Suchedniów ).
Finały odbyły się w sobotę(27.02.2010).
18-19.09.2010 Braliśmy udział w ogólnopolskim turnieju piłki siatkowej:

SEZON 2010/2011
Aktualny skład naszej drużyny:
Rozgrywajacy : Maks Marszałek (Suchedniów)
Przyjmujący:     Adrian Zatorski (Suchedniów)
                         Jakub Garbala (Suchedniów)
                         Maciej Świetlik (Suchedniów)
                         Filip Borowiec (Suchedniów)
                         Janusz Belicki (Suchedniów)
Środkowi bloku: Marcin Polak (Skarżysko-Kamienna)
                          Krystian Śliwa ( Suchedniów)
Atakujacy:        Paweł Wikło (Suchedniów)
                         Przemysław Kula (Skarżysko – kamienna)
Libero:              Kamil Dróżdż (Suchedniów)

MKS ORLICZ – FOCUS KIELCE  3-2

W wtorek rozegraliśmy dobre spotkanie z UJK natomiast już w środe czekał nas wyjazd do Dymin na mecz z druzyną FOCUS. W pierwszym secie daliśmy odpocząć naszym bombardierom :) zmiennicy mieli okazje się wykazać. Mecz zaczęliśmy dobrze, dobre przyjecie jak i efektowne ataki Pawła Wikło w pierwszym tempie dały nam zwycięstwo (25:22). W drugiej odsłonie już nie wszystko tak dobrze wyglądało gospodarze wykorzystywali nieskończone nasze piłki, co dało im zwycięstwo(25:19). Równy był set trzeci, ale końcówka należała do Focusa (25:22). W kolejnych dwóch setach to już nasza drużyna rozgrywała dobre spotkanie wygrywając (25: 18) w czwartym secie i tai brek po dobrej walce (15: 13) można powiedzieć, że nie przyszło nam łatwo to zwycięstwo, ale 2 pkt. dopisujemy do dorobku w tabeli. Dziękujemy naszym zagorzałym fanom, którzy również pojawili się na hali w Dyminach!! Najbliższe spotkanie rozegramy w Skarżysku w ramach tamtejszej ligi o godz.10:15 z drużyna Echa Leśne łączna, zapraszamy kibiców!!!

MKS ORLICZ – VEGA KIELCE 2:3    (22-25,19-25,25-22,25-14,10-15)

Rozegraliśmy (wtorek 07.02.2012) spotkanie w ramach III ligi świętokrzyskiej z drużyna Vega Kielce, spotkanie przebiegało ze zmiennym szczęściem dla obu drużyn, Vega prowadziła już 2-0 w setach, w których to śmiało mogliśmy zagrać lepiej, uciekała nam zawsze końcówka seta brak odpowiedniej koncentracji w naszej drużynie, co goście bardzo dobrze wykorzystywali. Trzeci i czwarty set w naszym wykonaniu był równy od początku do końca i dzięki temu mogliśmy przystąpić do piątego seta, w którym to ulegliśmy naszym przeciwnikom. Drużyna Vegi wykazała się większym cwaniactwem na boisku i to ona mogła się cieszyć z wygranej. Można było usłyszeć na hali wiele niezadowolenia z pracy sędziego, który to podejmował dziwne decyzje, które wpływały negatywnie na efektywności spotkania. Najlepiej punktującym zawodnikiem naszej drużyny został Adrian Zatorski zdobył 20pkt. Dziękujemy kibicom, którzy o nas nie zapomnieli i zjawili się na naszym spotkaniu!!!

Orlicz: Marszałek, Zatorski, Garbala, Makuch, Parszowski, (LIBERO) Dróżdż oraz Wikło, Kosowski.

Vega: Adamczyk, Rek, Burzyński, Szadurski, Daleszak, Zachary, Flasiński, Przybylski.

11/02/2012

W sobotę siatkarze amatorzy rozegrali 8 kolejkę spotkań w ramach Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Lider Domino Jastrząb umocnił się na pierwszej pozycji wygrywając z MKS Orlicz 3:0. Na pozycję vicelidera wskoczyła ekipa Gąsaw Rządowych, która pokonała STS I 2:1. W meczu kolejki Absolewnci pokonali aktualnego mistrza LZS Kierz Niedźwiedzi 2:1..
Ósmą kolejkę spotkań Amatorskiej Ligi Piłki siatkowej rozpoczęły spotkania STS II - Dar-Bud Orońsko i STS I - Gąsawy Rządowe.Obie drużyny Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego zgodnie przegrały swoje spotkania 2:1, zwycięstwo Gąsaw Rządowych i korzystne dla nich inne wyniki spowodowały ,że awansowali oni na pozycję vicelidera tabeli.
Nie zwalnia tempa lider Domino Jastrząb, który wygrał kolejne spotkanie za trzy punkty, tym razem poradzili sobie z drużyną MKS Orlicz pokonując ich 3:0, lider ma już trzy punkty przewagi nad pozostałą stawką. W spotkaniu Fazi Team - Crow Bet tylko pierwszy set był wyrównany i po zaciętej walce wygrała go ekipa Fazi Team, w pozostałych setach również byli górą wygrywając  całe spotkanie 3:0.

Do małej niespodzianki doszło w spotkaniu AZP - Salon Fryzjerski Wioletta/Tokarnia Klub gdzie niżej notowana ekipa AZP urwała jeden punkt "fryzjerom" , ostatecznie Salon wygrał 2:1, choć drużyna, która walczy o mistrzostwo  nie może sobie  pozwolić i stratę punktów w takich spotkaniach. Ciekawe i emocjonując  spotkanie rozegrali siatkarze Absolwentów i LZS Kierz Niedźwiedzi. Pierwsze dwa sety dla Absolwentów, którzy wygrali do 17 i 25, w trzecim ostatnim secie LZS zdołał ugrać jedno oczko wygrywając do 23.

W ostatnim spotkaniu ósmej kolejki Belfry odniosły pewne zwycięstwo z ostatnią drużyną tabeli Echami Leśnymi Łączna 3:0.

W tabeli na prowadzeniu Domino Jastrząb, tuż za nimi niespodziewanie plasuje się ekipa Gąsaw Rządowych, która ma trzy punkty straty do lidera, aż cztery drużyny mają po 15 punktów co powoduje,że walka o mistrzostwo zapowiada się niezwykle interesującą.Tabelę zamykają Echa Leśne Łączna i STS II,które nie wygrały zaznały jeszcze smaku zwycięstwa.

Turniej Piłki Siatkowej Seniorów o Puchar Przewodniczącego Miasta Włoszczowa

W niedziele 25.03.2012 odbył się turniej piłki siatkowej w Włoszczowie do turnieju były zaproszone cztery drużyny Pilica Koniecpol, Hetman Włoszczowa, Orlicz Suchedniów i drużyna Secemina. Rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. W pierwszym pojedynku zmierzyliśmy się z drużyna Koniecpola i to zawodnicy Pilicy wygrali pierwszego seta, ale już w drugim i trzecim to biało niebiescy dyktowali warunki rywalom, wygrywając 2-1 w setach. Drugie spotkanie zagraliśmy z gospodarzami prowadzonymi przez trenera Andrzeja Urbańskiego, wynik meczu Hetman – Orlicz 2 do 0 dla Suchedniowa, aby dopełnić formalności i cieszyc się z pierwszego miejsca musieliśmy pokonać drużynę z Secemina i tak też się stało 2 do 0 dla MKS Orlicz. Bardzo dobre przyjecie i fantastyczna gra na rozegraniu naszego sypacza pozwalała się wykazać chłopakom w ataku, którzy grali bardzo równo i pewnie, za co wielkie brawa, turniej jak najbardziej udany każdy z nas uzupełniał się na placu gry. Najlepszym rozgrywającym turnieju został nasz zawodnik Maksymilian Marszałek!!!!
I miejsce Orlicz Suchedniów, II miejsce Pilica Koniecpol, III miejsce Hetman Włoszczowa, IV miejsce Secemin.

MKS Orlicz: Rozgrywający Maksymilian Marszałek