sobota, 24 marca 2012

PRZEBÓJ WOLBROM 0-1 ORLICZ SUCHEDNIÓW (GALERIA, VIDEO)

W meczu 18 kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej Orlicz pokonał drużynę Przeboju Wolbrom 1-0. Zwycięską bramkę z przewrotki dla Orlicza zdobył w 54 minucie Karol Mojecki.
Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. W zespole gospodarzy w 38 minucie czerwoną kartką za faul został ukarany Karol Ochman. Natomiast w zespole z Suchedniowa w 80 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Michał Zegadło.

Skład OrliczBilski - Rabenda, Zacharski, Mojecki (79`Skarbek), Targowski, Łozniak, Rogala (70`Armata), Zegadło, Kubiec, Sobczyński, Krogulec (90`Michta)

Skład Wolbrom: Palczewski - T.Jarosz, Ochman, Kiczyński, Wdowik - Wsół (46`Spurna), Morawski, Kostek, Wiśniewski (75`Pindiur) - D.Jarosz (65`Zgoda), Pazurkiewicz (86`Knap)

0-1

Zespoły przystąpiły do dzisiejszego meczu w odmiennych nastrojach po premierze wiosny. Orlicz wygrał przed tygodniem z Naprzodem Jędrzejów. Dodatkowo, w meczu w Wolbromiu trener Janusz Cieślak skorzystał ze świeżo pozyskanego rutyniarza Sobczyńskiego. Z kolei Przebojowi po porażce w Nowym Wiśniczu przyszło grać bez swego głównego rozgrywającego - Dudy, który musiał pauzować za kartki.Ten brak równorzędności sił w środku pola był zauważalny przez cały mecz. Zamiarem Orlicza było uzyskanie co najmniej remisu. Grali piłkę otwartą ofensywną. Pierwszą groźną sytuację odnotowano w 20. minucie, kiedy po strzale głową Kubca piłkę z linii bramkowej wybił T. Jarosz. Mecz zapewne potoczyłby się inaczej, gdyby Pazurkiewicz w 33. minucie, będąc sam na sam z Bilskim trafił do siatki. Kluczowy moment nastąpił w 38. minucie. Kiczyński przegrał walkę o górną piłkę, Mojecki minął Ochmana, który tuż przed linią „16” dopuścił się faulu taktycznego. Konsekwencją było ukaranie Ochmana czerwoną kartką i podyktowanie wolnego.Jedyny gol spotkania padł w 50. minucie. Do centry na przedpole Palczewskiego doszedł Mojecki i strzałem „nożycami” z 8 metrów trafił w górny róg bramki. Stadiony świata! Od utraty gola Przebój podejmował chaotyczne próby ataków, wstrzeliwał piłkę na pole karne, ale nie odniosło to skutku. Natomiast Orlicz prowadzili spokojną, rozważną grę, dochodząc od czasu do czasu do wyśmienitych sytuacji. Najlepszą zmarnował w 60. minucie Mojecki, który z kilku metrów nie trafił do pustej bramki.W przekroju całego meczu zwycięstwo Orlicza całkowicie zasłużone, zaś pozbawiony Dudy Przebój - zupełnie bezradny.